Wednesday, April 25, 2012

Ван Перси преговара со ЈувентусМенаџерот на напаѓачот на Арсенал, Робин Ван Перси изјави дека е во преговори
со претставниците на италијанскиот гигант. 
Арсен Венгер, по секоја цена сака да го задржи Робин Ван Перси, но капитенот на
„топџиите„ сеуште не е потпишал продолжување на договорот, а за неговиоте услуги се
заинтересирани големи клубови како што се Јувентус, Манчестер Сити, Милан, Интер и
ПСЖ.
  Како што пишува англиски Mirror, агентот на Ван Перси објавил разговори со директорот
на Јувентус.
Лидерот во Серија е спремен да го засили  нападот со Ван Перси и е спремен да плати
рекордни 30 милиони евра.

No comments:

Post a Comment