Thursday, April 19, 2012

Челзи го наплати долгот
Фудбалерите на Челзи ќе имаат предност од 1:0 на реваншот на Ноу Камп од полуфиналето на ЛШ откако синоќа ја совладаа Барселона
На тој начин Челзи врати за исфрлањето во полуфиналето од ЛШ во 2009 година. Барса имаше повеќе шанси и доминираше во текот на целиот меч, но Челзи со само еден шут на гол и со една одлично изведена контра дојде до триумф и до предност.
Во другиот дел од мечот се бранеа со 11 играчи, но успеаја да го зачуваат голот најмногу благодарение и на одличниот Чех кој одбрани неколку тешки топки.
Почетокот на средбата мина во испитување на силите

No comments:

Post a Comment