Wednesday, April 11, 2012

Три меча суспензија за Ивановиќ


Одбранбениот фудбалер на Челзи, Бранислав Ивановиќ би можел да добие казна од три 
меча поради удирање на противничкиот играч Шоун Малоуни во стомакот за време на 
дуелот со Виган во саботата.Србинот го собори брзоногиот напаѓач во налетот кон голот 
а тој инцидент не го забелажа судујата Мајк Џонс, но затоа сега Дисциплинксата комисија 
при ФА по прегледувањето на снимката би можело да му одреди суспензија.
Челзи играше во понеделникот против Фулам, а евентуална казна ќе ја одработува на следните три натпревари против Тотенхем во полуфиналето од Фа купот,како и првенствени дуели со Арсенал и КПР. Тренерот Димаето ќе биде на сериозни маки за дуелот со Тотенхем претстојниот викенд бидејќи нема да смета и на Ешли Кол поради повреда.

No comments:

Post a Comment