Wednesday, April 11, 2012

Мареј ќе игра на Квинс до 2016


Енди Мареј се посвети на Квинс Клаб турнурот во следните пет години. Британскиот број 1 го освои турнирот двапати во 2009 и 2011 година, а исто така дебитираше  на АТП 
турнејата на престижниот турнир на трева во 2005 година. Откако го играв мојот прв 
АТП меч на турнирот пред седум години секогаш сум сакал да се вратам таму. Имам 
две титули, но не сум задоволен, вели Мареј .Тој најверојатно ќе биде прв носител во 
2012 по одлуката на Рафаел Надал Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер да се подготвуваат 
на турнирот во Хале.

No comments:

Post a Comment