Wednesday, April 18, 2012

Фудбалери на Реал ограбени


Пред почеток на средбата во Минхен се случил грабеж во кој гостинските 
фудбалери останале без дел од опремата.Биле украде шест пара копачки 
и три дреса,на Бензема,Роналдо и Озил.Оваа е несекојдневна случка осебено 
ако се има предвид дека се работи за дуел од Лигата на шампионите.Гостите 
се пожалиле во УЕФА,но допрва ќе има истрага и информации за овој случај.
Среќа што се работи за екипи кои на гостувања со неколку пара дресови,па имаат
и неколку за резерви од секој играч.

No comments:

Post a Comment